Занедбані села ЧЗО

м. Київ, Оболонський пр-т, 68

Занедбані села ЧЗО

Занедбані села ЧЗО

Чорнобиль і Прип'ять - міста примари. Вони були кинуті відразу усіма жителями. Так що все, що було - просто спорожніло. Хоча Прип'ять вважався одним з наймолодших міст, так як середній вік жителів становив 27 років. Інфраструктура міст була добре продумана. Однак крім міст, в Чорнобильській зоні відчуження є не тільки міста, а й десятки сіл, залишених в такому ж стані.

Приватні, групові екскурсії в Чорнобиль і Прип'ять

Села в такому ж стані, як і решта місцевості. У них багато будинків, в яких збереглася обстановка, якою її, залишили господарі. Відвідування Чорнобиля з екскурсією - це завжди нові враження, можливість подумати, винести уроки з минулого. Але поїздки у віддалені села Зони відчуження особливо атмосферні. Завдяки збереженим в цілісності домівках можна побачити, відчути, яким було життя тих років.

Однак особливість занедбаних сіл ЧЗО - їх віддаленість і розташування

Самостійно розібратися в місцевості можна, але це небезпечно, і не тільки через високий радіаційний фон. Села знаходяться далеко, вони вже заросли деревами, в них могли поселитися дикі звірі. Тому, щоб все пройшло гладко, потрібна організована поїздка в Чорнобиль з Києва, і екскурсія разом з гідом.

Які занедбані села варто включити в відвідування Чорнобиля

Одне з найбільш примітних занедбаних місць Зони відчуження - село Копачі, в якому є тільки два вцілілих об'єкта: дитячий садок і цегляна споруда. Решта будинків села були повністю знесені і поховані. Причина тому - занадто висока доза радіаційного заьруднення. Село розташоване між містами Чорнобиль і Прип'ять недалеко від охолоджуючого ставка. Дістатися сюди відносно не складно, а відвідування цього місця приносить чимало вражень.

Ще одне село - Шепеличі, воно знаходилося на території, яка була евакуйована в обов'язковому порядку. У селі залишилося чимало будівель, житлові будинки були кинуті разом з вмістом. У деяких з них є навіть обривки календарів з останньою датою 3 травня. Мабуть це був день виселення людей.

І таких місць для відвідування дуже багато. Деякі села абсолютно порожні. В інших до сих пір є жителі, самосели, які не захотіли покидати рідні місця. Якщо потрапити на місцевих жителів, то вражень буде ще більше. З'являється можливість дізнатися про подробиці аварії, евакуації та інші події минулого. Однак щоб не заблукати, краще, щоб поїздка в Чорнобиль з Києва була з екскурсоводом.