Після прем'єри серіалу «Чорнобиль» від НВО в зоні відчуження почався справжній туристичний бум. Іноземці та жителі України палко бажають своїми очима побачити, де саме сталася найстрашніша ядерна катастрофа на планеті. І що примітно: поїздки в Чорнобиль туристи просять спланувати так, щоб побачити максимальна кількість місць, показаних в серіалі. Туроператорам виконати таке побажання зовсім не складно, оскільки проект НВО на екрані був втілений з вражаючою реалістичністю.
Зона відчуження об'єднує територію в 30 км, на якій розташована безпосередньо атомна станція, міста Чорнобиль та Прип'ять. Останній являє для туристів найбільший інтерес, оскільки саме там відбувалися найважливіші сюжетні лінії серіалу. Сама ж поїздка з Києва до Чорнобиля в обов'язковому порядку включає перевірку документів на КПП «Дитятки», в'їзд на територію доступний для осіб, що мають офіційний дозвіл.
Подолавши всі бюрократичні формальності, туристи потрапляють в самий справжній СРСР. У Прип'яті час зупинився 30 років тому, коли всі активно будували комунізм. Американці в своєму серіалі зуміло безпомилково передати атмосферу тих років, а фоном їм служили численні міські локації. З урахуванням цього і розробляються популярні екскурсійні маршрути по Прип'яті. За «слідами» знаменитого серіалу мандрівники в ході пішої прогулянки відвідують:
Кожне з цих місць має свою, кілька похмурої і лякаючою енергетикою. Парк атракціонів з величезним колесом огляду і гоночними машинками, напівзруйнований будинок культури і кінотеатр в серіалі повні людей, а тепер назавжди позбавлені веселого сміху і позитивних емоцій. З пожежної частини 30 років тому виїхали люди, першими гасили вибух на атомній станції. Практично всі вони згодом були доставлені в міську лікарню, а звідти до Києва і Москви. Список об'єктів додають численні руйнуються п'ятиповерхівки. Зараз вони представляють сумне видовище, а на екрані були рідними будинками майже для 50 тисяч людей, що населяли радянську Прип'ять.