Сталкери – так називають мандрівників, які віддають перевагу відпочинку «все включено» екстремальний туризм у Зоні відчуження. Техногенна аварія, що сталася 32 роки тому, змусила назавжди залишити 100 тисяч населення Чорнобильської зони. Повноформатні 1-3 денні тури організовуються досвідченими фахівцями, які знають небезпечні місця та об'єкти зони відчуження. Екскурсійна програма включає 3 найбільш екстремальні та популярні локації:
- Чорнобиль є адміністративним центром, населеним працівниками ЧАЕС. Співробітники атомної станції проживають у гуртожитку вахтовим методом, для них та туристів організована їдальня, до якої щодня привозять продукти із екологічно чистих районів. У межах міста розташована православна церква, присвячена жертвам Чорнобиля.
- Головна пам'ятка Чорнобиля – сумнозвісний аварійний реактор 4-го енергоблоку. У жовтні 2018 року над його руїнами було зведено арочний саркофаг «Укриття». Гігантська споруда висотою 155 метрів і вагою 35 тонн, як на долоні видно з проммайданчика, розташованого за 200 метрів від об'єкта. Через високий радіоактивний фон час фотосесії туристів обмежений та суворо контролюється екскурсоводом.
- Прип'ять – місто-примара, яке вважалося до катастрофи взірцем комуністичних досягнень. Середній вік мешканців Прип'яті складав 26 років, ними були молоді фахівці з дітьми, які приїхали підкорювати мирний атом. Мертве місто стало прототипом для декорацій серіалу Чорнобиль та комп'ютерної гри Сталкер. Протягом 2 днів все населення Прип'яті було евакуйовано. Поспіхом кинуті дитячі іграшки, оптимістичні гасла радянських часів, зарослі чагарниками та деревами вулиці – таку картину спостерігають мандрівники сьогодні.