Туризм в Чорнобиль - радіоактивне подорож в зону ЧАЕС

м. Київ, Оболонський пр-т, 68

Туризм в Чорнобиль - радіоактивне подорож в зону ЧАЕС

Туризм в Чорнобиль - радіоактивне подорож в зону ЧАЕС

Зона відчуження Чорнобильської АЕС - місце, яке щорічно привертає увагу тисячі туристів не тільки з України, а й з різних країн світу. Після виходу серіалу «Чорнобиль» та гри «S.T.A.L.K.E.R», даний регіон став справжнім «магнітом» для любителів чогось особливого і незвіданого.

Мета поїздки в заборонену зону

Багатьох цікавить екскурсія по Прип'яті з тієї причини, що про це місце ходить безліч різних чуток. В інтернеті є історії про монстрів, що живуть в тутешніх лісах, про привидів і тварин з двома головами. Все це не більше, ніж вигадки, ніяких мутацій в зоні ЧАЕС немає і не було. У місті та його околицях мешкає велика кількість рідкісних звірів, в тому числі і охоронюваних законом.

У Чорнобилі можна подивитися на покинуті будинки, поліклініки, гуртожитки та інші об'єкти часів Радянського Союзу. Багато хто мріє побувати поблизу атомного реактора і побачити на власні очі, як живе «мертвий» місто, де колись вирувало життя. У Прип'яті знаходиться занедбаний парк атракціонів, футбольний стадіон і багато інших цікавих об'єктів.

Радіація в Чорнобильській зоні

30-кілометрова зона відчуження - ретельно охороняється. Незважаючи на всі застереження і чутки, рівень радіації не перевищує норму, а в деяких районах навіть нижче, ніж в центрі Києва. Тут проживають працівники, які обслуговують атомний реактор. Місцеві жителі були виселені за межі зони, що охороняється. Для багатьох сталкерів відвідування Чорнобиля - це щось особливе, що приносить їм незабутні відчуття.

За добу, турист перебував у зоні ЧАЕС отримує дозу радіації в 150 разів меншу, ніж при проходженні звичайної флюорографії. Якщо не відхилятися від встановленого офіційним сайтом подорожей шляху, то похід в зону Чорнобиля абсолютно безпечний. Але поблизу реактора є багато підвальних приміщень, склади та інші споруди, де радіаційний фон може зашкалювати. Відвідувати такі об'єкти строго заборонено. Одноденні і дводенні поїздки до Чорнобиля користуються попитом у туристів із зарубіжних країн. Більш екстремальні туристи, так звані "сталкери" відправляються в зону ЧАЕС самостійно, без супроводу гіда.