Зона відчуження – словосполучення, що лякає колись, стало найпопулярнішим напрямком у любителів екстремального відпочинку. Через 32 роки після вибуху на Чорнобильській АЕС тисячі закордонних туристів отримали можливість дізнатися правду про найстрашнішу в історії людства техногенну катастрофу.
Екскурсія починається з проходження військового блокпоста та отримання офіційного дозволу на перебування у 30-кілометровій зоні. За бажанням, можна взяти в оренду дозиметр та самостійно контролювати радіаційну ситуацію під час подорожі. Завдяки науковому підходу та дотриманню правил радіаційної безпеки, екскурсанти за 1-3 дні встигають відвідати найцікавіші та загадкові місця «мертвої зони»:
- Прип'ять – покинуте людьми місто, порівнюють із декораціями до голлівудських фільмів про апокаліпсис. Зразкове місто енергетиків будувалося за спецпроектом провідних архітекторів Радянського Союзу, включало 5 сучасних, на той час, житлових мікрорайону та розгалужену інфраструктуру: басейн, футбольний стадіон, кінотеатр, будинок культури, ресторан, кафе.
- 4-й реактор Чорнобильської АЕС – причина найстрашнішої в історії трагедії та головна пам'ятка зони відчуження. У жовтні 2018 року над руїнами реактора було зведено гігантську сталеву арку під назвою «Укриття». Споруда висотою 160 метрів і вагою 36 тисяч тонн, здатна накрити Римський Колізей та американську статую Свободи.
- Радіолокаційна станція «Дуга» – секретний військовий об'єкт, про існування якого не знали навіть старожили. Гігантські вежі призначалися для виявлення балістичних ракет НАТО, але з технічних причин так і не були введені в експлуатацію.
- Рудий ліс – сумне свідчення руйнівної сили мирного атома. Після радіоактивних викидів із зруйнованого реактора, випалений ліс протягом кількох днів набув характерного червоного відтінку.
- Занедбані села поблизу Чорнобиля – сьогодні, в них проживає близько сотні самоселів, переважно люди похилого віку, які вирішили повернутися на рідну землю. Жителі сіл ведуть натуральне господарство, вирощують на зараженій землі овочі та навіть тримають корів.
Захоплюючий маршрут розроблений дослідниками зараженої зони, що включає безпечні для здоров'я туристів локації. Поблизу об'єктів з підвищеним радіаційним тлом час перебування строго обмежений та контролюється гідом.