Радіолокаційна станція "Дуга" під Чорнобилем занесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток

м. Київ, Оболонський пр-т, 68

Радіолокаційна станція "Дуга" під Чорнобилем занесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток

Радіолокаційна станція

Кабінет міністрів України, 21 квітня 2021 року проголосував за внесення радіолокаційної станції «Дуга», що знаходиться в Чорнобильській зоні відчуження, до Державного реєстру нерухомих пам'яток. Така інформація надійшла від міністра культури України Олександра Ткаченка.

При цьому, внесення такого популярного туристичного об'єкту, як радіолокаційна станція "Дуга" в даний реєстр має підвищити шанси внесення всієї Чорнобильської зони відчуження в список об'єктів ЮНЕСКО.

Олександр Ткаченко зазначив, що команда Міністерства культури і інформаційної політики подала запит на внесення станції "Дуга" до Державного реєстру нерухомих пам'яток в першу чергу для збереження цього об'єкта в майбутньому. Пов'язано це з тим, що багато об'єктів, які знаходяться в Чорнобильській зоні відчуження, з часом без належного догляду цілком природно руйнуються і без прийняття будь-яких заходів в даному напрямку пам'яток в ЧЗВ незабаром буде набагато менше, а допускати цього ніяк не можна.

На даний момент в Міністерстві культури і інформаційної політики України працюють нам тим, щоб внести в реєстр нерухомих пам'яток і інші знамениті пам'ятки Чорнобильської зони відчуження, щоб захистити їх від руйнування поки ще не пізно.

Навіть не дивлячись на те, що радіолокаційна станція "Дуга" після аварії на Чорнобильській атомній електростанції піддалася серйозному радіоактивному забрудненню, до неї щодня приїжджають десятки туристів, щоб подивитися на один з символів Чорнобильської зони відчуження. Більшість офіційних екскурсійних програм в Чорнобиль і покинуте місто Прип'ять, включають в себе також і відвідування екскурсійними групами радару «Дуга».