Екскурсія в Чорнобиль на секретний об'єкт Чорнобиль-2

м. Київ, Оболонський пр-т, 68

Екскурсія в Чорнобиль на секретний об'єкт Чорнобиль-2

Екскурсія в Чорнобиль на секретний об'єкт Чорнобиль-2

Чорнобиль - місто, яке застигло у часі. Після аварії багато об'єктів державної важливості були кинуті. А сьогодні їх можна відвідати завдяки організованим екскурсіям. Один з таких об'єктів - Радянський командний центр, який був повністю засекречений в ті часи. І навіть на карті позначався як дитячий пансіонат. Це місце було військовою таємницею, але сьогодні секретний об'єкт Чорнобиль-2 відкритий для екскурсій в Зоні відчуження.

Що являє собою секретний об'єкт Чорнобиль-2

Чорнобиль-2 - це секретне військове містечко, яке складається з декількох засекречених об'єктів і житлового сектора для військовослужбовців. Звичайно, військові таємниці, які зберігає в собі це місце, були поховані разом з ним після аварії. Але відомо, що мета міста була - відстежувати балістичні ракети та інші повітряні цілі на величезній відстані (900-3000 км). Це повинно було захистити територію СРСР, ЧАЕС і безпосередньо обладнання в секретному містечку від ядерних ударів.

Цю мету виконували два головних об'єкта Чорнобиля-2 - Радянський командний центр з безліччю обладнання, техніки, ЕОМ, а також станція «Дуга-1», яка відстежує об'єкти в повітряному просторі. «Дуга-1» представляє собою потужний радар, що складається зі складної системи антен. Це металева конструкція настільки великих розмірів, що відвідувачам кинутого військового містечка складно її повністю охопити однією фотографією. Обидва ці об'єкта можна відвідати під час екскурсії в Чорнобиль на секретний об'єкт Чорнобиль-2.

Екскурсія в Чорнобиль на Радянський командний центр

Командний центр являє собою досить велику територію з пунктом пропуску, різними будівлями, комплексами, які в минулому виконували важливі стратегічні цілі. Хоча офіційно Чорнобиль-2 знаходився на стадії модернізації, вчені, інженери, військовослужбовці здійснювали чергування, проводили випробування, виявляли недоліки і впроваджували різні доопрацювання. Об'єкт повинен був бути введений в експлуатацію як раз в 1986, але аварія на ЧАЕС змусила припинити його існування.

Командний центр був оснащений найкращою на той час технікою. І під час екскурсій на об'єкт можна побачити зали з конструкціями для великих ЕОМ, а також інші залишки від вивезеного обладнання: пульти управління, кнопки, системи. У будівлях досі залишилися різні гасла часів СРСР, робоча інформація для співробітників, плакати. Під час екскурсії в Чорнобиль відвідувачі також можуть побачити наскільки секретним був об'єкт, наприклад, подвійну систему пропуску для працівників. У маршрут екскурсії в Чорнобиль також входять житлові комплекси для військових на території міста, дитячі майданчики, школа, знаменита «Дуга-1» і багато інших будівель.