Аварія на ЧАЕС та Чорнобильська АЕС сьогодні

м. Київ, Оболонський пр-т, 68

Аварія на ЧАЕС та Чорнобильська АЕС сьогодні

Аварія на ЧАЕС та Чорнобильська АЕС сьогодні

Точної інформації немає ні у кого, але швидше за все, аварія на ЧАЕС в 1986 році стала результатом неправильної конструкції реактора, який обслуговувався недостатньо підготовленим персоналом.

В результаті вибуху і пожежі в атмосферу було випущено не менше 5% активної зони радіоактивного реактора. За офіційними даними двоє працівників ЧАЕС загинули в ніч аварії, а ще 28 осіб - протягом декількох тижнів в результаті гострого радіаційного отруєння.

Історичні наслідки аварії на ЧАЕС

Аварія на ЧАЕС до цього дня має величезне історичне значення. Вона привела до серйозних змін в культурі безпеки і політичному мисленні, а також у відносинах між Сходом і Заходом до розпаду Радянського Союзу. Колишній президент Горбачов сказав, що аварія на Чорнобильській АЕС була більш важливим фактором в падінні СРСР, ніж програма ліберальних реформ.

Заходи безпеки на ЧАЕС

Чорнобильська АЕС сьогодні не експлуатується, а її енергоблок №4, на якому і стався вибух в 1986 році, був укладений в велике бетонне укриття, яке було швидко встановлено (до жовтня 1986 року) для забезпечення можливості продовження роботи інших реакторів на станції.

Варто розуміти, що все прекрасно пам'ятають, що таке Чорнобильська АЕС сьогодні і до цього дня цього об'єкту приділяється увага з точки зору безпеки. Тому, стало очевидно, що четвертому енергоблоку необхідно більш сучасне і надійне укриття. Контракт на його проектування і будівництво, був підписаний в 2007 році з консорціумом Новарка, а підготовчі роботи на місці завершилися через 10 років. Будівництво було завершено в 2017 році. Структура будувалася на кошти Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. На місце аварії її перемістили на рейках.

Після будівництва нового укриття Чорнобильської АЕС сьогодні виглядає дещо інакше, адже над четвертим енергоблоком тепер знаходиться арка заввишки 110 метрів, завдовжки 165 метрів і довжиною 260 метрів, що охоплює як блок 4, так і споруджене в 1986 році перше укриття. Арочна рама являє собою гратчасту конструкцію з сталевих трубчастих елементів, оснащених внутрішніми кранами.

Екскурсія на чорнобильську АЕС

НКДАР ООН стверджує, що, згідно з офіційними звітами висококваліфікованих міжнародних експертів, «немає ніяких свідоцтв серйозного впливу на здоров'я населення, пов'язаного з опроміненням через 20 років після аварії».

На сьогоднішній день відновлення територій, з яких в 1986 році були евакуйовані люди, триває. У 2010 році Чорнобиль був офіційно оголошений туристичною визначною пам'яткою, і екскурсія на чорнобильську АЕС стала цілком легальним заходом.