Місто-привид Прип'ять - екскурсії в минуле

м. Київ, Оболонський пр-т, 68

Місто-привид Прип'ять - екскурсії в минуле

Місто-привид Прип'ять - екскурсії в минуле

Вихід серіалу НВО, який розповідає про найстрашнішу ядерну катастрофу на планеті, знову сколихнув інтерес людей до Прип'яті. Кількість туристів, що відвідали екскурсії в Прип'ять за останні півроку, потроїлася. І це не дивно, оскільки тільки на місці подій, в самій Прип'яті, можна отримати достовірну уяву про аварію, що відбулася.

Якою Прип'ять постає очам туристів?

Всупереч поширеній думці, Чорнобиль і Прип'ять не є двома назвами одного населеного пункту. Це два абсолютно різних міста, долю яких назавжди змінила аварія на ЧАЕС. У радянському минулому Прип'ять - гарне, впорядковане і процвітаюче місто з населенням майже в 50 тисяч жителів.

Туристам, які зараз збираються на екскурсії в Прип'ять, постає справжнє місто - привид. Місто є на карті, але людям там жити і постійно перебувати строго заборонено. Місто розташоване всього в 3 кілометрах від атомної станції, та зустрічає мандрівників абсолютною пустотою. Похмурі, старіючі п'ятиповерхівки, лікарні, парк атракціонів і знамените на весь світ чортове колесо в Прип'яті, будинок культури та кінотеатр. Тоді, 26 квітня 1986 року, люди покидали свої будинки в рамках тимчасової евакуації. У всякому разі, так їх запевняли влада. Тому в квартирах, державних установах залишилися всі речі, меблі, апаратура, документація. Частина з усієї цієї атрибутики безстрашні туристи розібрали на сувеніри, але все одно приміщення зберегли свою радянську реалістичність.

Відвідуючи Чорнобиль і Прип'ять, екскурсії в які проходять щодня, багато турбуються про високий рівень радіації, однак в Прип'яті, у багатьох місцях він не перевищує 30 мікрорентген, що є повністю безпечним для людського здоров'я. Набагато більшу небезпеку для гостей міста представляють старі будівлі. Багато з них руйнуються, тому під час екскурсії в Прип'ять всередину заходити не можна.

Чортове колесо в Прип'яті - як символ Чорнобильської Зони

Одним з найбільш «брудних» місць в Прип'яті в плані радіації вважається місцевий парк атракціонів. Його урочисте відкриття було заплановано до свята 1 травня, але ядерна катастрофа внесла свої жорстокі корективи. Про підготовку до святкування в місті збереглося безліч нагадувань. Тут і там очам туристів постають святкові плакати, транспаранти, пожовклі листівки. В кінці квітня 1986 року в Прип'яті активно готувалися до Першотравня, а в підсумку зустріли свято далеко від дому, в повній невідомості і страху.