Чорнобильська Зона Відчуження: місце, де зустрічаються минуле і майбутнє

м. Київ, Оболонський пр-т, 68

Чорнобильська Зона Відчуження: місце, де зустрічаються минуле і майбутнє

Чорнобильська Зона Відчуження: місце, де зустрічаються минуле і майбутнє

Вибух Чорнобильської АЕС стався в квітні 1986 року. Результатом руйнування Четвертого енергоблоку став позамежний рівень радіації, який забрав життя багатьох людей. Тисячі кілометрів зараженої території перетворилися в 30 кілометрову зона відчуження, з якої поспішно евакуювали всіх жителів.

Чорнобильська 30 кілометрова зона відчуження складається з покинутих територій з спустілими, напівзруйнованими будинками і об'єктами

У ЧЗВ безліч місць, що передають дух того жахливого події. Село Копачі знаходилося в чотирьох кілометрах від Чорнобильської АЕС, тому отримало ударну зону радіації, Після аварії воно було повністю поховано в рамках програми дезактивації: будинки закопали під землею.

Прип'ять була містом молоді

Середній вік населення - 26 років. Саме тут жили співробітники станції, і саме це місто було повністю евакуйовано. А зараз занедбане і напівзруйноване місто повільно, але невблаганно поступається місцем природі. Зараз в Прип'яті уже насилу можна розібрати на якій вулиці ти знаходишся.

Парк атракціонів в ЧЗВ

Він був побудований для жителів Прип'яті Навесні 1986 року. Планувалося святкове відкриття на 1 травня, але люди так і не встигли скористатися парком. Заіржавілі каруселі і залишки святкового оздоблення виглядають як декорації до фільму на тему постапокалипсис.

Четвертий реактор

Саме той, на якому був вибух. Зараз накритий саркофагом, тому подивитися на нього вже не можна. Однак уявити, як все виглядало до аварії, можна. Зліва знаходиться Третій реактор, який був дзеркальним відображенням Четвертого. У листопаді 2016 року Четвертий енергоблок накрили новим столітнім саркофагом (Новий Безпечний Конфайнмент).

Рудий ліс ЧЗВ

Прилеглий до станції сосновий ліс отримав таку дозу радіації, від якої за тридцять хвилин дерева поміняли свій колір із зеленого на рудий. В результаті опромінення загинули рослини і тварини на території близько десяти квадратних кілометрів. Більшу частину дерев після аварії поховали. Зараз Чорнобильська Зона Відчуження заросла новими чагарниками і деревами. Там живуть рисі, вовки, лисиці, ведмеді, водяться багато інших тварин і птиці.

Час тут зупинився

Опинившись в ЧЗВ, поринаєш в минуле, одночасно усвідомлюючи, що ймовірно так і буде виглядати майбутнє після зникнення людства. Чорнобильська Зона Відчуження - це місце, де зустрічається смерть з життям, минуле з майбутнім.