Пам'ятки Чорнобиля: парк розваг в Прип'яті і чортове колесо

м. Київ, Оболонський пр-т, 68

Пам'ятки Чорнобиля: парк розваг в Прип'яті і чортове колесо

Пам'ятки Чорнобиля: парк розваг в Прип'яті та чортове колесо

Аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції забрала десятки життів і зробила непридатним для діяльності людини великий район на берегах річки Прип'ять та прилеглої території. Ці землі і збереглися на них пам'ятки Чорнобиля, утворили так звану зону відчуження, що стала популярною темою в художньому і документальному кіно, літературних творах та інших напрямків культури. З 2011 року зона відчуження та місця, що перебувають в ній - туристична пам'ятка, яка зробила відвідування Чорнобиля цікавим для туристів з України та з усього світу.

Одна з головних визначних пам'яток Чорнобиля - парк розваг в Прип'яті

Ця назва міського парку, нефункціонуючого в результаті чорнобильської катастрофи. На його території залишилися численні об'єкти, багато з яких стали символами трагедії, що сталася в результаті зневажливого ставлення людини до могутніх сил, якими він керував. Люди всього світу неодноразово бачили свідоцтва аварії на екранах і газетних фотографіях. Можливість безпосередньо побачити ці пам'ятки Чорнобиля, є похмурими нагадуваннями про події світового масштабу, щорічно привертає в Парк розваг в Прип'яті численних туристів з різних країн.

Чортове колесо в Прип'яті - «мастхев» при відвідуванні Чорнобиля

Говорячи про визначні пам'ятки Чорнобиля, не можна не згадати про найбільш відомий об'єкт, що знаходиться в парку розваг - чортове колесо огляду, яке було побудовано незадовго до аварії на Чорнобильській АЕС. Колесо планувалося запустити в 1986 році на початку травня, але через катастрофу атракціон так і не розпочав роботу. Цей об'єкт, званий в туристичних путівниках «Чортовим колесом», став візитною карткою пережитої катастрофи та символом міста Прип'яті, символізуючи недавнє трагічне минуле зони відчуження в цілому. У 2017 році «Чортове колесо» було ненадовго запущено туристами, момент запуску був знятий на відео. Після цього колесо зупинилося - можливо, вже назавжди. Однак воно, як і раніше знаходиться в справному стані і є популярним туристичним об'єктом, без якого не обходиться відвідування Чорнобиля для туристів.

Тим людям, які замислюються про екскурсію до Чорнобиля не варто піклуватися про радіацію, так як, згідно з висновком експертів ООН, сучасна Прип'ять абсолютно безпечна для короткочасного відвідування. Маршрути в Парк розваг в Прип'яті не уявляють ні найменшої небезпеки для життя і здоров'я людей.