Сучасний Чорнобиль - безпека ядерного реактора

м. Київ, Оболонський пр-т, 68

Сучасний Чорнобиль - безпека ядерного реактора

Сучасний Чорнобиль - безпека ядерного реактора

Чорнобиль знаходиться в 110 кілометрах від Києва - столиці України. Чорнобильська АЕС вибухнула в квітні 1986 г. На всій прилеглій території сталося сильне забруднення радіоактивними мікроскопічними частинками. Причиною вибуху стало планове відключення системи безпеки, яке проводилося з метою перевірки його окремих елементів.

В активній зоні горіло понад 190 т ядерного палива. Викиди склали понад 50 млн. Кюрі. Це рівноцінно атомній бомбі, скинутої на Хіросіму. Хмари радіації було рознесено вітром по всій території України, Білорусі, РФ. Невелика кількість радіаційного пило потрапило і на територію Європи.

Чорнобиль - Новий Безпечний Конфайнмент

Новий Безпечний Конфайнмент (НБК) - це складна конструкція, недавно зведена над саркофагом з метою безпеки. Цей універсальний комплекс створює міцний захист від викидів.

Багатофункціональна система НБК перетворює небезпечний об'єкт в надміцну систему, повністю безпечну для живих істот і навколишнього екології.

Арка - це грандіозна система, що має проліт в 257 м. І висоту 109 м.

Особливості НБК

Новий Безпечний Конфайнмент складається з 19 складних структур, які включають потужні технологічні та вентиляційні комплекси для здійснення дезактивації, включаючи фрагментацію радіоактивних викидів. Велике значення мають саншлюзи і резервне електроживлення.

Важливе місце займає система сейсмічного контролю та радіаційного тестування стану всієї конструкції. Прогресивна конструкція, що дозволяє здійснювати управління (НБК) дозволяє ефективно стежити за поточними процесами всередині комплексу.

Вартість Нового Безпечного Конфайнмента фахівці оцінюють в 2 млрд євро. Фінансування надає спеціальний Чорнобильський фонд (CSF) спільно з Європейським банком ЄБРР.

Процес будівництва здійснює компанія NOVARKA, що включає партнерські компанії з Франції: Bouygues Travaux Publics і VINCI Construction Grands Projets.

Арка-щит, яка розташовується над Чорнобильська АЕС сьогодні є надміцне сталеву споруду, термін її експлуатації орієнтовно становитиме понад 100 років.

Чорнобильська АЕС сьогодні - це безпечний об'єкт, повністю контролюється електронною системою управління і промислового телебачення. Станція більше не становить небезпеки, оскільки знаходиться під ретельним контролем НБК.